If the apple price is 15 rupees how many apple, we can by in 120 rupees?
If the apple price is 15 rupees how many apple, we can by in 120 rupees?
Explanation
apples cost = 15
Cost of 120 apple = 120/15
= 8
apples cost = 15
Cost of 120 apple = 120/15
= 8